A A A

De Heus

De Heus Group jest międzynarodową firmą z wiodącą pozycją w przemyśle żywienia zwierząt hodowlanych. Firma została założona w roku 1911 r. i ma swoje korzenie w Holandii. Od tamtego czasu rozrosła się z regionalnej firmy paszowej do  międzynarodowej grupy  działającej  w 45 krajach  Europy, Azji,  Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej. W wyniku  szybkiego wzrostu poza Holandią, De Heus Group należy obecnie do 20 światowych liderów wśród dostawców pasz.

W zakładach produkcyjnych należących do grupy wytwarza się ponad 3 mln ton paszy (dane 2009 r.). Obecnie 11 z 30 zakładów znajduje się na terenie Holandii. De Heus produkuje pasze dla zwierząt zgodnie ze standardami  systemu jakości  GMP+ ponadto partycypuje w programie TrusQ Feed Safety Programme. W Holandii, De Heus Voeders zajmuje pozycję lidera w przemyśle paszowym w szczególności ma silną pozycję na rynku żywienia świń, drobiu oraz krów mlecznych.

De Heus jest obecny  na lokalnych rynkach pod nazwami: De Heus sp. z o.o. (Polska), De Heus a.s. (Czechy), Koudijs Feed (premiksy, koncentraty oraz pasze pełnoporcjowe - export), Koudijs Mkorma (Rosja), Koudijs Kapo (Egipt), De Heus Feed (Południowa Afryka) i De Heus Vietnam LLC (Wietnam). De Heus Group jest też aktywna na rynku chińskim, posiada strategiczne porozumienie i mniejszościowe udziały w Wellhope Agri-Tech Co. Ltd.

Firma zatrudnia ponad 1 700 osób na świecie z czego 570 w Holandii. Główna siedziba korporacji De Heus znajduje sie w Ede (NL).