A A A

Sano

Firma Sano powstała w 1976 roku w Grafenwald, w Bawarii jako Sano-Milch. Wówczas produkty, najpierw preparaty mlekozastępcze, a następnie premiksy były produkowane w obcych firmach. Produkty były sprzedawane pod nazwą Sano-Milch.

W 1979 roku powstał pierwszy magazyn, który jednocześnie stał się pierwszą siedzibą firmy. W 1981 roku rozpoczęliśmy produkcję premiksów na własną rękę, ponieważ produkty dostarczane przez innych producentów przestały spełniać nasze wymagania dotyczące jakości. Od tego momentu sprzedajemy produkty pod nazwą Sano.
Firma należy wyłącznie do Bernharda i Edeltraud Wadinger.
W 1988 roku powstała linia do produkcji preparatów mlekozastępczych oraz przeprowadzono rozbudowę fabryki.

Do 1990 roku produkty Sano sprzedawane były tylko w Niemczech. Po zjednoczeniu Niemiec i otwarciu granic przez wschodnich sąsiadów, otwarły się nowe rynki sprzedaży, zwiększyliśmy naszą produkcję oraz logistykę.

W ogromnym pożarze w 1996 roku została zniszczona duża część hal produkcyjnych. Ale w rekordowym czasie pół roku produkcja ruszyła na nowo.

Bernhardowi Waldingerowi udało się w krótkim czasie ze skromnych początków stać się jednym z większych producentów premiksów i preparatów mlekozastępczych. Dziś Sano ma 5 fabryk i siedziby w 12 krajach Europy. W wielu państwach Sano jest liderem branży.

Od 2003 roku powołany na kolejnego Szefa Grupy Sano Richard Waldinger. To za jego sprawą rośnie udział Sano na rynku w Niemczech, Austrii i na Węgrzech.